„Миньор“ прибави 3 точки в актива си

Миньор прибави нови три точки в актива си след победа над Ботев (Ихтиман) с 3:2.

ihtiman1Това бе четвърти успех за „чуковете“ у дома и осми от началото на сезона. За разлика от конкурентите си за първото място перничани се представят равномерно и у дома и навън.

Двубоят започна добре за „жълточерните“, които създадоха и пропуснаха няколко добри възможности, а в 21-та минута Ризов удари и греда. В 28-та минута след корнер Даниел Йорданов бе най-съобразителен в наказателното поле и прати топката в долния десен ъгъл за 1:0. Малко по-късно груба грешка в защитата на Миньор позволи на Петър Петров да центрира отдясно и Стефан Лачов възстанови равенството.

През втората част перничани бяха по-активния отбор и в 59-та минута Стефанов се разписа за 2:1. Минута след като се появи на терена нападателят настигна изритана от Леонтиев топка, финтира вратаря на гостите и я прати в опразнената врата. Голът на спокойствието реализира Томислав Павлов от дузпа в 70-та минута. Наказателният удар бе отсъден за нарушение срещу Ризов.

Крайното 3:2 оформи бившият футболист на Миньор Петър Петров в 90-та минута с мощен удар под гредата, след като бе изведен очи в очи с Леонтиев.