„Героя“ шамароса „Миньор“

Сливнишки герой удари звучен шамар на Миньор и го разгроми с 5:1 в дербито на 21-вия кръг в Югозападната Трета лига.

Миньор Сливнишки герой-2Загубата върна перничани на четвърта позиция в класирането, а „Героя“ излезе втори. Битката за първото място се завърза още повече, след като в другия възлов мач Струмска слава и Беласица завършиха наравно 2:2.

Първата част не предвещаваше такава катастрофа за гостите от Перник, който бяха подкрепени от над 100 свои привърженици.

В 8-та минута Илиян Илиев стреля опасно и принуди Александър Стоянов да боксира, последва добавка и топката спря в мрежата, но попадението не бе зачетено, заради засада. Гостите продължиха да владеят повече топката, но допуснаха лек гол. В 12-та минута Александров бе изведен зад защитата, финтира Леонтиев и откри резултата. Миньор продължи да доминира и стигна до изравняване в 36-та минута с красив гол на Томислав Павлов. Радостта на „чуковете“ обаче трая само 120 секунди. Колективна грешка в отбрана позволи на Димитър Маймунков да се разпише за 2:1.

Миньор Сливнишки герой-3През втората част нищо в играта на Миньор не се получаваше. В 67-та минута Костадин Кафтанов наказа бившия си клуб с гол от 17 метра. До края на срещата на два пъти Ивайло Цветков се разписа във вратата на Леонтиев. В 75-та минута резервата се разписа от дузпа, а малко по-късно оформи крайния резултат след асистенция на на друга резерва Красимир Георгиев.