Миньор с първа победа през пролетта

Първа победа през пролетния полусезон постигна доскорошният гранд Миньор Пк, надвивайки на своя стадион в Перник непретенциозният Ботев (Ихтиман) с 2:0 при ураганен вятър. Победата бе много важен психологически момент за „чуковете“, след срамната загуба, която постигнаха в Ботевград преди няколко дни, още повече преди малок повече от половин година на същият стадион Миньор победи с лекота ихтиманци с 5-0.

През първата частиграта на двата отбора бе вяла, като домакините имаха териториален превес, но до чисти голови атаки стигаха трудно. Те имаха и претенции за дузпа за поваляне на Георгиев, но елитният ни рефер Николай Йорданов не уважи претенциите на домакините.

В началото на вотарата част обаче нещата се промениха, слес като бившият играч на Локомотив Мездра и Литекс Денил Селимински заби с глава топката в мрежата след асистенция на Илиев за 1:0. Странно обаче след гола, като, че ли домакините леко „върнаха газта“, вместо да търсят убедителна победа. Това доведе до някои опасни контри на ботев, които обаче не доведоха до изравняване. Така дойде 85-та минута, когато Лъчезар Георгиев бе изведен с три паса и пробив на Слишков отдясно, правейки резултата 2-0.

С тази победа Миньор вече заема 10 място, а следващата събота гостува на трудният съперник от Чавдар (Етрополе), Ботев пък приема комшиите от Рилски спортист./football24.bg